WNIOSEK O PRZYZNANIE POKOJU JEDNOOSOBOWEGO ZE WSKAZAŃ MEDYCZNYCH
Zasady przydzielania pokoi jednoosobowych.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn.23 lipca 2013 r., w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego – w myśl zapisu § 6 ust. 3 “świadczeniobiorca dokonuje wyboru standardu pokoju, biorąc pod uwagę możliwości świadczeniodawcy”. Informujemy, że z uwagi na charakter i specyfikę prowadzonej działalności – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy – Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny – nie jest w stanie zagwarantować każdemu wnioskującemu kuracjuszowi pokoju jednoosobowego.
Pokoje jednoosobowe przydzielane są pacjentom wyłącznie ze wskazaniami medycznymi, potwierdzonymi przez lekarza specjalistę np. stomia, protezy kończyn, w przypadkach bezdechów sennych wspomaganych aparatem do oddychania itp.
Każdy wniosek o przydzielenie pokoju jednoosobowego rozpatrywany jest indywidualnie po wcześniejszym założeniu pisemnego kompletnego wniosku (tj. imię i nazwisko, data rozpoczęcia turnusu, numer telefonu kontaktowego lub email, wskazania medyczne) poprzez formularz na stronie www.sanatoriumkrynica.pl/wniosek_pokoj_jednosobowy
O przydziale pokoi jednoosobowych decyduje Komisja Medyczna – Lekarz Kierujący Oddziałem, Pielęgniarka Oddziałowa.
Pokoje przydzielane są na podstawie złożonych wniosków, przesłanej dokumentacji medycznej (zaświadczenia od lekarza specjalisty) i daty wpływu wniosku.
Pacjenci mogą uzyskać telefoniczną informacje o rodzaju przydzielonego pokoju na 1-2 dni przed rozpoczęciem turnusu lub w momencie rejestracji w recepcji Sanatorium.
Dostępność
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.